Szybkie przesyłki przyjazne środowisku

Przychodzi nowe

Firma technologiczna, która wyrosła z startupu – pickpack to przykład tego, jak można odmienić rynek logistyki i przesyłek. pickpack tworzą kreatywni, młodzi Polacy, którzy wywrócą rynek przesyłek do góry nogami. Kluczem do sukcesu tej niezwykłej marki jest nowatorski pomysł, a także innowacyjność osób odpowiedzialnych za jej tworzenie. Od teraz dostawa paczki nawet w dwie godziny staje się czymś realnym, podobnie zresztą jak dostawa w weekendy, czyli w soboty i — co wcześniej było nie do pomyślenia — również w niedziele!

Przyjazna środowisku

Obecny świat stawia na ekologię i to także w branży kurierskiej. Ekologiczne opakowania i nowoczesne, elektryczne samochody to norma w wielu krajach. Po co marnotrawić czas, zasoby i zanieczyszczać środowisko tonami spalin, jeśli można efektywniej i w czasie rzeczywistym zarządzać trasą przejazdu kuriera? Po co skupiać się na zbędnych formalnościach, które prowadzą jedynie do ciągłego zwiększania kosztów? Nadszedł czas, by w logistyce najważniejszym kryterium opłacalności i innowacyjności stała się ekologia.

Jedną z przodujących marek w kontekście ekologicznego spojrzenia na logistykę jest właśnie pickpack. Firma ta łączy w sobie innowacyjność i niebywałe zamiłowanie do ekologii. Skutkiem tych działań są eko dostawy, których celem — jak sama nazwa wskazuje — jest osiągnięcie minimalnej lub zerowej emisyjności. Ekologiczne spojrzenie na logistykę pozwala na wdrażanie wielu nowych, pomysłowych rozwiązań. Nic dziwnego, że Pick Pack stawia na eko opakowania, ale też kody QR i inne, nowatorskie narzędzia wykorzystywane w przestrzeni logistycznej.

W co warto inwestować?

Jest wiele wielkich firm, które obracają wielkimi pieniędzmi. Zwykle kosztem środowiska, czy osób z krajów trzeciego świata. Teraz są one historią. Nie dlatego, że przestały już istnieć albo dlatego, że przestaną istnieć w najbliższych latach. Ale dlatego, że nie są przyszłością. Świadomość społeczeństw rośnie z każdym rokiem. I nawet jeśli większość wciąż ma ograniczony dostęp do wiedzy, nie ma innej przyszłości niż ta, która oparta jest na zrównoważonym rozwoju. Bo w przyszłości rozwiązania proponowane przez zbudowane w poprzednich latach wielkich firm będą tak zadziwiające jak dla nas teraz rozwiązania w średniowieczu. Pick Pack inwestuje w jutro, bo wie, że realizowanie działań z wczoraj, a nawet z dzisiaj nie ma żadnego sensu.